Lcr Regenerans® baktérium a női intim egészségért!

Egyes probiotikus baktériumokat kifejezetten a női egészség szolgálatára „edzenek”. A Lactobacillus c. rhamnosus (Lcr35®) baktérium törzset egy különleges, egyedi technológiával arra képezik ki, hogy a lehető leghasznosabb legyen az intim egészség megőrzése érdekében.

Ma már tudjuk, hogy a nők egészséges hüvelyi mikroflórájának nagyon komoly védelmi szerepe van. Éppen ezért mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy ezt a védelmező bakteriális flórát meg tudjuk őrizni, melyben a lactobacillus nemzetség fajainak jelenléte a meghatározó.

Lcr Regenerans A laktobacillusok tejsavat termelnek, amely csökkenti a hüvely pH értékét, és – többek között – ezzel is akadályozzák, hogy a kórokozó baktériumok túlzott mértékben elszaporodjanak a nyálkahártyán. A lactobacillusok által őrzött védelmi vonal meggyengülhet, ha egy-egy betegség lép fel, vagy antibiotikus kezelés alatt állunk.

Az Lcr35® baktérium törzs a Lactobacillus rhamnosus faj egyik speciális baktérium törzse, amelyet a nőgyógyászat már nagyon hosszú ideje alkalmaz. Ezek a baktériumok csökkentik a hüvelyi fertőzések kockázatát és gyakoriságát, valamint segítenek elkerülni a fertőzés kiújulását az antibiotikumos vagy a gombaellenes szerek alkalmazását követően.

A normál hüvelyflóra regeneráció elősegítése érdekében az Lcr35® baktérium törzset a gyártási folyamat során különleges, egyedi technikával „edzik”.

Az edzési folyamat lehetővé teszi, hogy az Lcr35® jelentősen több tejsavat termeljen, mint a nem-edzett ’átlagos’ tejsavbaktériumok. A termelt tejsav döntő többsége pontosan olyan (L-módosulat) formában van jelen, amely természetes módon is előfordul a hüvelyben.

Bizonyos körülmények között előfordul azonban, hogy a hüvelyi hám sérült vagy esetleg sorvadt is lehet. Ez bekövetkezhet tamponhasználat miatt vagy egyszerűen a változó kor beköszöntével. Tejsavbaktérium viszont csak akkor tud szaporodni a hüvelyben, ha az ehhez szükséges tápanyag, a glikogén, rendelkezésre áll. Sérült hüvelyi hám esetén viszont nem áll rendelkezésre glikogén, azaz a szükséges hüvelyi flóra sem tud természetes módon felépülni és fennmaradni. Ezért fontos, hogy a tejsav-termelő baktériumok mellett jelen legyen olyan anyag (prebiotikum) amely segíti a baktériumok növekedését, még sérült hám esetében is.

In vitro és in vivo körülmények között is az egyik leghatékonyabb lactobacillus törzs, az Lcr35®. Egy 6 hónapos megfigyeléses humán klinikai vizsgálat eredményei alapján jelentősen csökkentette a visszatérő hüvelyi fertőzések kockázatát is. Ez a szabadalommal védett baktérium törzs és az általa előállított hatóanyag is ismert és elismert természetes módszer, ezért ajánlható minden nő számára, akik ezáltal hatékony és biztonságos eszköz birtokába kerülhetnek és felvehetik a harcot a kellemetlen tünetekkel.

Felhasznált irodalom

  • 1. Kern A.M., Bohbot J.M., Cardot J.M. Preventive treatment of vulvovaginal candidiasis with a vaginal probiotic (Gynophilus®-Lcr Regenerans®): results of the Candiflore observational study. La Lettre au Gynécologue n°370 mars 2012
  • 2. Petricevic, L., Witt, A., 2008. The role of Lactobacillus casei rhamnosus Lcr35 in restoring the normal vaginal flora after antibiotic treatment of bacterial vaginosis. BJOG 115, 1369–1374. doi:10.1111/j.1471-0528.2008.01882.x
  • 3. Ribaudi I. Teixidor, Cendra C. Carceller, Espinos M. Twose An Exploratory Pilot Study on the Effects of Lactobacillus casei Subspecies rhamnosus Döderlein on the vaginal pH, Discomfort and Symptoms induced by Recurrent Mycosis and other Etiologies. Genesis N°167 - Mai 2012
  • 4. Coudeyras, S., Jugie, G., Vermerie, M., Forestier, C., 2008. Adhesion of Human Probiotic Lactobacillus rhamnosus to Cervical and Vaginal Cells and Interaction with Vaginosis-Associated Pathogens. Infect Dis Obstet Gynecol 2008. doi:10.1155/2008/549640