Gyakori kérdések

Hogyan épül fel a hüvelyflóra?

A hüvelyben különböző típusú baktériumok élnek; normál körülmények között a tejsavbaktériumok az ún. Lactobacillusok vannak jelen a legnagyobb számban. A tejsavbaktériumok tejsavat termelnek, amelyek a hüvely normál pH-értékének (pH 3,8-4,5) fenntartásáért felelnek. Többek között ez a savas közeg akadályozza meg a kórokozó baktériumok elszaporodását.

Miért fontos a hüvelyflóra egyensúlya?

Amennyiben a hüvelyflóra egyensúlya megbomlik, akkor a hüvelyben található potenciálisan káros baktériumok elszaporodnak, hiszen a tejsavbaktériumok száma lecsökken, a pH szint megemelkedik. A felborult hüvelyflóra különböző hüvelyfertőzésekhez, hüvelygyulladásokhoz vezethet.

Miért bomlik meg a hüvelyflóra egyensúlya?

Az egyensúly megbomlásának leggyakoribb okai: antibiotikumos kezelés, tampon használat, erős havi vérzés, túlzott higiéniás szokások, terhesség, menopauza, és hüvelygomba ellenei szerek ismételt használata.

Melyek az egyensúly megváltozásának tünetei?

A hüvelyflóra felborulásának tünetei: kellemetlen szag, rendellenes hüvelyfolyás és irritáció a gáttájékon. Tünete lehet még viszkető, égető érzés is.

Mi az a bakteriális vaginózis?

A bakteriális vaginosis, egy több-baktériumos betegség, amit nem kísérnek a gyulladásra jellemző jelek és gyakran tüneteket sem okoz. Hüvelybántalomnak is lehetne nevezni. A bakteriális vaginosis (BV) esetén a hüvely flórájának a zavara figyelhető meg. Az egészségesen főleg Lactobacillus (tejsavbaktérium) tartalmú hüvelyflóra összetétele a BV-ben jellegzetesen megváltozik, anaerob baktériumok szorítják ki a jótékony tejsavbaktériumokat. A kóros baktériumok közül többnek is sejtkárosító vagy immunvédekezést gátló hatása lehet. A megváltozott flóra okozza a jellegzetes tüneteket, valamint a hüvely pH eltolódást a semleges pH irányába (a normál hüvelyi pH 4,5 alatti). A normál flóra Lactobacillusai egészséges körülmények között gátolják kóros baktériumok elszaporodását, szabályozzák a flóra összetételét, védik Önt!

Hogyan fejti ki hatását a Gynophilus?

A Gynophilus hüvelykapszulában található 109 számú Lcr Regenerans® Lacticaseibacillus rhamnosus baktériumot tartalmaz, amely a hüvelyflóra természetes alkotóeleme. Ez a baktérium megtelepedésével, tejsav termelésével, ezáltal pH csökkentéssel hozzájárul az egészséges hüvelyflóra fenntartásához és helyreállításához.

Mikor ajánlott használni a Gynophilust?

  • A hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához, helyi antibiotikum vagy gombaellenes kezelés után.
  • Hüvelyflóra egyensúlyának fenntartásához

Hogyan kell alkalmazni a Gynophilust?

A hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához:

Helyi hatású antibiotikum vagy gombaellenes szer használata után, vagy egy időben a szájon át szedhető antibiotikummal: 7 napig naponta 2x1 hüvelykapszula

Fenntartó 14 napos kezelés esetén naponta 1 hüvelykapszula ajánlott

Hogyan kell felhelyezni a Gynophilus kapszulát?

Hogyan kell felhelyezni a Gynophilus kapszulát? Hogyan kell felhelyezni a Gynophilus kapszulát?

A Gynophilus kapszulát mélyen a hüvelybe kell helyezni. A könnyebb felhelyezés érdekében nedvesítse meg a kapszulát.

Hogyan kell tárolni a Gynophilus kapszulát?

25°C alatt tárolandó

Előfordul-e mellékhatás a Gynophilus kapszula alkalmazásakor?

A Gynophilus alkalmazása során mellékhatás nem ismeretes.

Gynophilus kúra alatt szexuális életet lehet-e élni?

Igen lehet, azonban nem ajánlott óvszer, spermicidek és latex pesszáriumok használata a szakadás és a hatástalanság veszélye miatt.

Meglévő gombás fertőzés esetén Gynophilus kúra megszünteti-e a problémát?

Amennyiben gombás fertőzés gyanúja merül fel, forduljon szakorvoshoz, aki a megfelelő gyógykezelést előírja. Azonban kiegészítő terápiaként a Gynophilus kapszula alkalmazása indokolt, hiszen a felborult hüvelyflóra egyensúlyának helyreállítása elengedhetetlen.

Antibiotikumos kúra mellett miért ajánlott a Gynophilust alkalmazni?

Akár helyi, akár szájon át szedhető antibiotikum esetén a tejsavbaktériumok száma lecsökken, így a hüvely pH-ja megemelkedik, ezzel ideális körülményeket teremtve a potenciálisan káros baktériumok számára. Az antibiotikum kúra alatt vagy után ezért eredményesebb a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállítása Lactobacillusok alkalmazásával.