Intim viszony: a nők és a hüvelyüket benépesítő mikroorganizmusok

Az egészséges hüvely baktériumoktól és gombáktól hemzseg. Eszébe ne jusson megszabadulni tőlük! Épp ellenkezőleg: támogassa őket! Ebben a kényelmesen alkalmazható, probiotikumos hüvelytabletta segíthet.

Tele van a hüvely baktériumokkal, de milyenekkel?

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen mikroorganizmusok és milyen számban élnek a vaginában. Az egészségesnek tartott hüvelyflóra nem egy konkrét baktériumszámmal jellemezhető mikrokörnyezet, vagyis értelmetlen az a kérdés, hogy hány darab Lactobacillus-nak kellene a hüvelyben élnie? Optimális esetben sokkal inkább egy olyan hely a hüvely, ahol egymással „harmóniában” élnek bizonyos típusú baktériumok és gombák. Ez a „harmónia” azt is jelenti, hogy a hüvelyt benépesítő baktériumok és gombák, vagyis a „lakók” megvédik a „lakóhelyüket” a betolakodó, kórokozó baktériumoktól, illetve megakadályozzák azt, hogy bármelyik „lakójuk” túlságosan elszaporodjon. Ilyen módon az egészséges hüvelyflóra megakadályozza azt, hogy a kórokozó baktériumok fokozott jelenléte miatt bakteriális vaginózis alakuljon ki, vagy a gombák túlszaporodása hüvelygombás tüneteket okozzon. Az egészséges hüvelyflóra tehát hűséges társa a nőnek, hiszen hozzájárul a viszketéssel, kipirosodással, kellemetlen szaggal, folyással és egyéb tünetekkel járó intim fertőzések kivédéséhez.

Intim viszony: a nők és a hüvelyüket benépesítő mikroorganizmusok

Ha ennyire hűséges társa a hüvelyflóra, vigyázzon rá!

Ha azt hiszi, hogy csak az antibiotikumok zavarhatják meg a hüvelyi mikrokörnyezetet, akkor téved. Nem csak antibiotikumszedést követően jelentkezhet intim tájon viszketés, kellemetlen szag és egyéb panaszok. Valamennyi tényező, ami a hüvelyben élő mikroorganizmusok számát és arányát megváltoztatja, hozzájárulhat különféle intim fertőzések létrejöttéhez.

Tudta például, hogy az immunrendszer gyengülése is előnytelenül hathat a hüvelyflórára? Márpedig az immunrendszer számos ok miatt veszíthet az erejéből. A télen gyakori légúti fertőzések (pl. influenza, Covid-19) ugyanúgy árthatnak az immunrendszernek, mint a kialvatlanság, a megterhelő fizikai munka vagy akár a magánéleti stressz. Sokan nem is gondolnák, hogy akár a mentális stressz vagy egy erős nátha is megzavarhatja a hüvelyflóra „harmóniáját” és intim fertőzést eredményezhet.

Mit lehet tenni, ha veszélyben a hüvelyflóra egyensúlya? A hüvelybe kívülről bejuttatott jótékony baktériumok, vagyis a probiotikumok támogathatják azt, hogy a hüvelyflóra egyensúlya helyre billenjen. Azoknak a nőknek, akik gondoskodni szeretnének a hüvelyflórájuk egyensúlyáról, probiotikumok alkalmazása javasolható.

Ma már rendelkezésre állnak olyan korszerű probiotikumos készítmények, amelyek igazoltan segíthetnek a hüvelyi „harmónia” megőrzésében és helyreállításában.

Ki szeretne naponta kétszer hüvelytablettát alkalmazni? Nem is kell! Technológiai innovációknak köszönhetően a jótékony baktériumok hüvelybe való „beköltöztetése” könnyen és kényelmesen kivitelezhető olyan készítményekkel, amik elnyújtott hatásúak. Az elnyújtott hatás azt jelenti, hogy a hüvelybe juttatott baktériumos és tápanyagos (pro- és prebiotikumos) kombináció egyetlen adagja több napon keresztüli hatást biztosít. Ilyen módon akár összesen 2 hüvelytabletta alkalmazásával elérhető a kívánt hatás: regenerálható, megerősíthető a hüvelyflóra.

A gynophilus® RESTORE az első elnyújtott hatású, pre- és probiotikumot egyaránt tartalmazó hüvelytabletta. Az elnyújtott hatás kényelmesebb alkalmazást tesz lehetővé. Egyetlen hüvelytabletta annyi hatóanyagot tartalmaz, amennyi 4 napig hatásos.

gynophilus® RESTORE

Minden olyan esetben javasolható a gynophilus® RESTORE használata, amikor a cél

  • a hüvely felbomlott védekező rendszerének a visszaállítása, így például hüvelyi fertőzéseket, antibiotikumos vagy gombaellenes kúrákat követően.
  • a hüvelyflóra felkészítése a közeljövő „kihívásaira”, így például egy munkahelyi stresszel terhelt, alváshiányos időszakra.

Forrás:

[1] Younes JA. et al. Women and their microbes: the unexpected friendship. Trends Microbiol. 26; 16-32. 2018.

[2] Vaginalhygiene. Mikroflora im Gleichgewicht. www.pharmazeutische-zeitung.de; 2023. dec. 5.


Megjelent: EGÉSZSÉGKALAUZ